Haber

TURGUT ÖZAL kabri başında anıldı

Türkiye’nin 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal, vefatının 30. yılında kabri başında anıldı. Anma töreninin ardından konuşan Özal’ın oğlu Efe Özal, “Ben buraya geliyorum. Çok farklı kesimlerden, çok farklı yaşlardan insanlar görüyorum. 30 yıl sonra bunların olabilmesi ayrı bir mutluluk ve gurur.”

Türkiye’nin 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal, ölümünün 30’uncu yılında Topkapı’daki kabri başında anıldı. İstanbul Vali Yardımcısı Günay Bozkurt, TBMM Genel Sekreter Yardımcısı Naim Çoban, 3’üncü Kolordu Komutanı Korgeneral Levent Ergün, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı İdeal Latifeler, Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi ve Özal’ın oğlu Efe Özal, torunları ve anma törenine vatandaşlar katıldı. Törende askerler tarafından Özal’ın mezarına çelenk bırakıldı. Ardından İstanbul Müftüsü Safi Arpagus tarafından dua okundu.

Anma töreninin ardından konuşan Turgut Özal’ın oğlu Efe Özal, “30 yıl oldu, bizim için uzun bir süre ama baktığınız zaman bir ülke için çok uzun sayılmaz. Müze de dün açıldı. O sonradan doğdu.” , tamamen devlet okullarında okudu.Anne babası memur, atamalar yüzünden okula gidemediler.Ama bakın bu dönemlerdeki gençlerde bir umutsuzluk var.Bu devlet bu ülkenin içinden böyle insanlar yetiştirebilir. . Bunun en güzel örneklerinden biri de hatırlanmalarıdır.” Bence daha gerçek. Özledik, ara sıra gelirim buraya. Her zaman dünyanın farklı yerlerinden, çok farklı yaşlardan insanlar görüyorum. 30 yıl sonra bunların olabilmesi ayrı bir memnuniyet ve gurur. Allah rahmet eylesin diyorum.”

– İstanbulaydincikajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu