Haber

Sinan Oğan’dan Erzurum’daki olaylı mitingle ilgili açıklama: Konvoyda olduğumu sanıp saldırdılar

Millet İttifakı’nın başkan yardımcısı adayı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, dün Erzurum’da düzenlediği mitingde 100-200 kişilik bir grubun taşlı saldırısına uğradı. Baskında mitinge katılan çok sayıda kişi yaralandı.

ETKİNLİK KİRALAMASI SONRASI SİNAN OĞAN’DAN PAYLAŞIM

Erzurum’daki mitingde yaşanan gerginliğin yansımaları sürerken, 14 Mayıs seçimlerinde yarışacak dört adaydan biri olan CET İttifakı’nın adayı Sinan Oğan’dan dikkat çekici bir paylaşım geldi.

“OTOBÜSÜMÜZ SALDIRI BARİYERİNİ AŞTI”

Van’da seçim çalışmalarını tamamlayan ve akşam saatlerinde Adıyaman’a hareket eden seçim otobüslerinin Silvan’da HDP’lilerin saldırısına uğradığını anlatan Ogan, “Normal şartlarda Son dakika Fikrimizi değiştirip uçakla Ankara’ya dönmeseydik saldırıya uğrayan konvoyun içinde olacaktık. Çok şükür can kaybı ya da yaralanma olmadı, ancak seçim otobüsümüz bir miktar hasar gördü. Otobüsümüzü durdurmaya çalıştılar ama aracımız durmadı ve saldırı barikatını aştı. Otobüse binip Jandarma bölgesine gittik. Konvoyda benim olduğumu ve saldırıya uğradığını düşünüyoruz” dedi.

“KEMAL BEY’İ DESTEKLEDİĞİNİZİ AÇIKLAYIN VE HDP’Yİ KININ”

Oğan açıklamalarına şöyle devam etti; “Aslında ortam gergin olmasın diye bu saldırıyı açıklamayacaktım. Ancak bazı isimsiz ve bazı trol hesaplar Erzurum’daki provokatif eylem üzerinden bizi yargılamaya çalışıyorlar ve kafalarında ‘baskı oluşturmak istiyorlar’ Bu saldırıyı kınayın, bu saldırıdan sonra size destek olan HDP’ye tepkinizi gösterin.”

dazkirihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu