Haber

Şanlıurfa Valisi Suriye Sınırındaki Askeri Birlikleri Ziyaret Etti

Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, Suriye sınırındaki askeri birlikleri ziyaret etti.

İlk olarak Akçakale 3’üncü Hudut Alay Komutanlığı’nı ziyaret eden Vali Şıldak, ziyaretin anısına liyakat defterini imzaladı. Alay Komutanı’ndan sınır güvenliğine ilişkin bilgi alan Vali Şıldak, burada görev yapan askerlerle birlikte tesiste incelemelerde bulundu.

Vali Şıldak, 3’üncü Sınır Alay Komutanlığı’nın ardından İsmail Direk Sınır Karakolunu ziyaret ederek gözetleme kulesine çıkarak, kullanılan sistem ve ekipmanları inceledi. Sınır hattında da incelemelerde bulunan Vali Şıldak, hat boyunca kurulan güvenlik duvarı ve kamera sistemleri hakkında askeri yetkililerden bilgi aldı. Suriye sınırındaki temaslarının son durağı olan 4’üncü Hudut Bölük Komutanlığı Yeşiltepe Bölük Merkezi’ne giden Vali Şıldak, brifingin ardından askerlerle öğle yemeği yedi.

Vali Şıldak, “Sınır Onurdur” anlayışıyla bölgede 24 saat görev başında olan Mehmetçiklere şükranlarını sunarak, “Ülkemizin güvenliğini sağlamak amacıyla, vatanımızı koruyan Mehmetçiklerimiz ile bir araya geldik. Onurlu bildikleri sınırlar konusunda bilgi aldılar ve çalışmaları hakkında bilgi aldılar. Devletimiz de sınır güvenliği için gerekli tüm çalışmaları ve iyileştirmeleri yapıyor.” Her türlü kaçak geçişin önlenmesi için özveriyle nöbet tutan tüm kahramanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Şıldak’a incelemelerinde 20’nci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Mustafa Büyükköroğlu, Vali Yardımcısı Erinç Demir, Akçakale Kaymakamı Onur Şan, İl Emniyet Müdürü Fazilet Söyleci, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mücahit Avkıran ve komutanlıklarda görevli subaylar eşlik etti. – ŞANLIURFA

kofcazajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu