Haber

Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ, Selendi’de alt ve üst yapı çalışmalarına devam ediyor

Manisa Büyükşehir Belediyesi ile Manisa Su ve Kanalizasyon İşletmesi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Selendi ilçesinde alt ve üst yapı çalışmalarını sürdürürken, Akhisar ilçesine bağlı Beyoba Mahallesi’nde de ek kanalizasyon hattı çalışması gerçekleştirdi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından Selendi ilçesi tarihinin en büyük yatırımı olan alt ve üst yapı dönüşümü hızla devam ediyor. Bir yandan sağlıklı bir altyapı için çalışmalar yapılırken, bozulan yolda kilit parke çalışmaları devam ediyor. Fen İşleri Daire Başkanı Uğur Topkaya, Selendi Belediyesi Başkan Yardımcısı Aşkın Akkoç, Selendi Muhtarları Derneği Bünyamin Demir ve mahalle muhtarlarıyla birlikte özveriyle devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

Alt yapı çalışmalarının hemen ardından üst yapı çalışmalarının da başladığını belirten Fen İşleri Daire Başkanı Uğur Topkaya, “Biliyorsunuz Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün liderliğinde Selendi’de altyapı dönüşümü başladı. İçme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon. hatları MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından tamamen yenilenmiştir.Ayrıca bir atık su arıtma tesisi inşaatı da devam etmektedir.Altyapı çalışmalarının tamamlandığı Atatürk Caddesi ve Adnan Menderes Caddesi üzerinde itibari cadde çalışmasını tamamlamış bulunmaktayız. Bu yıl yaptığımız ihale kapsamında Fatih Mahallesi’nde altyapı çalışmaları tamamlanan alanlarda parke çalışmalarına başladık. Ardından Karşıova Mahallesi’nde de çalışmalarımıza başlayacağız. Genel Müdürlüğümüz altyapı çalışmalarını tamamlamıştır. Selendi ilçemiz için yapılan yolların hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Beyoba Mahallesi’ne ek kanalizasyon hattı

MASKİ Genel Müdürlüğü, il genelinde altyapı sorunlarının çözümü için yatırımlarına devam ediyor. Kanalizasyon İdaresi ekipleri tarafından Akhisar ilçesi Beyoba Mahallesi’nde ek kanalizasyon hattı çalışması yapıldı. Çalışmalarla mahalledeki kanalizasyon sorunu giderildi ve daha sağlıklı bir altyapı sağlandı. – MANİSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu