Haber

Futbol dünyasını dolandırdığı iddia edilen banka müdürüne ilişkin soruşturma tamamlandı.

Futbol dünyasını dolandırdığı iddia edilen banka müdürüne ilişkin soruşturma tamamlandı.

İSTANBUL – Aralarında Fatih Terim, Arda Turan ve Emre Belözoğlu’nun da bulunduğu çok sayıda kişinin yüksek getirili özel fon vaadiyle dolandırıldığı iddiasıyla ilgili soruşturma tamamlandı. Hazırlanan iddianamede, aralarında şüpheli banka şube müdürü Seçil Erzan’ın da bulunduğu şüphelilerin ‘nitelikli dolandırıcılık’ ve ‘resmi belgede sahtecilik’ suçlarından cezalandırılmaları istendi.

Bir iş adamının şikayeti üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Organize Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından ‘bankacılık zimmeti’ ve ‘nitelikli dolandırıcılık’ suçlarından soruşturma başlatıldı. Aralarında Teknik Direktör Fatih Terim’in de bulunduğu Selçuk İnan, Arda Turan, Emre Belözoğlu, Mert Çetin, Emre Çolak’ın kardeşi Emrah Çolak gibi kişilerin, söz konusu bankanın özel fonu aracılığıyla dolandırıldığı iddiasına ilişkin yapılan soruşturma sonucunda banka, Şube Müdürü Seçil Erzan (46 yaşında), 10 Nisan’da ilk olarak gözaltına alınmış, ardından nöbetçi hakimlik tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Soruşturma devam ederken, ‘zimmet’ suçunun gerçekleşip gerçekleşmediğinin tespiti için dosya Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na gönderildi.

İddianamenin Cumhuriyet Başsavcılığınca onaylandığı öğrenildi

Soruşturma, BDDK tarafından hazırlanan 42 sayfalık raporun soruşturma dokümanlarına dahil edilmesiyle tamamlandı. Hazırlanan iddianamede, aralarında şüpheli banka şube müdürü Seçil Erzan’ın da bulunduğu şüphelilerin ‘nitelikli dolandırıcılık’ ve ‘resmi belgede sahtecilik’ suçlarından cezalandırılmaları istendi. İddianamenin Cumhuriyet Başsavcılığı’nca onaylanmasının ardından adliyeye gönderildiği öğrenildi.

‘Bankacılıkta zimmete para geçirme’ suçundan 11 şüpheliye dava açılmadı

Öte yandan aralarında şüpheli Erzan, banka ve bazı yöneticilerinin de bulunduğu 11 şüpheli hakkında ‘bankacılık zimmetine para geçirme’ iddiasıyla takipsizlik kararı verildi. BDDK’nın soruşturma konusu davaya ilişkin yazılı başvuru şartının yerine getirilmediği belirtilerek, takipsizlik kararı verildiği belirtildi.

haberzeytinburnu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu