Ekonomi

FAA İlk 40 Boeing 737 MAX 9 Uçağının Denetimini Tamamladı

Federal Havacılık İdaresi çarşamba günü bir açıklama yaparak Boeing (BA) 737 MAX 9 uçağının ilk 40 denetiminin tamamlandığını duyurdu.

Geçtiğimiz Cuma günü FAA, yerde bulunan 171 uçaktan 40’ının, 737-MAX 9 uçağının operasyona dönmesine izin verilmesine yönelik herhangi bir müteakip eylemin değerlendirilmesinden önce ek denetimlerden geçmesi gerektiğini duyurdu. Ajans aynı zamanda alt yüklenici Spirit AeroSystems ile ilgili olanlar da dahil olmak üzere Boeing’in üretim ve montaj hatlarına ilişkin prosedürlerini de inceliyor.

FAA artık MAX 9 uçaklarının tekrar uçmasına izin vermek için bir sonraki eylemlere karar vermeden önce denetimlerden elde edilen bilgileri “dikkatli bir şekilde analiz edecek”.

Düzenleyici, “Kapı contalarıyla donatılmış tüm 737-9 MAX uçakları, FAA, tüm FAA güvenlik standartlarını karşılayan ayrıntılı bir denetim ve bakım planını inceleyip onaylayana kadar hizmet dışı kalacaktır” dedi.

Uçağın hizmete dönüş takvimini belirleyecek öncelikli faktörün bu sürecin hızı değil, yolcuların güvenliği olduğunu vurguladılar.

Boeing hisselerinin değeri bu Çarşamba günkü ticaret seansı itibarıyla %2’nin üzerinde arttı.

Bu makale yapay zeka teknolojisi yardımıyla oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

karsiyakaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu